شرکت دانش بنیان بايرپل فناور در سال 1389 توسط دکتر اسماعیل صابرفر متخصص ویروس شناسی از دانشگاه پزشکی مونیخ در پارک فناوری پردیس به عنوان یک شرکت خصوصی خانوادگی تاسیس گردید. این شرکت در زیر بنایی بالغ بر 4000 متر مربع فضای تولیدی، تحقیقاتی و آزمایشگاهی با بیش از 60 نفر پرسنل متخصص از سال 1392 در چهار بخش اصلی زیر فعالیت می­نمایند.  

  • تولید واکسن های انسانی
  • تولید دارو
  • تولید کیت و مواد شیمیایی
  • آزمایشگاه کنترل کیفی 

گروه بایرپل با دریافت گواهی GMP برای تولید واکسنهای انسانی از وزارت بهداشت و پروانه بهره برداری برای تولید کیتهای تشخیصی از سازمان غذا و دارو و نیز دریافت گواهی استاندارد ایزو 13485، ایزو  9001، ایزو 10004 و ایزو 17025 تا کنون دو نوع واکسن انسانی، سه ماده اولیه دارویی، محلولهای تزریقی، بیش از 85 نوع کیت تشخیصی ملکولی، الیزا، بیوشیمی و راپید تست و نیز محیط کشت آماده مصرف باکتریایی و کشت سلولی را تولید و به بازار عرضه نموده است. مجموعه آزمایشگاههای تخصصی ویرومد به عنوان بزرگترین و مجهز ترین آزمایشگاه کنترل کیفی کشور با بیش از 17 سال سابقه فعالیت و دریافت گواهی همکاری از وزارت بهداشت، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان ملی استاندارد، سازمان محیط زیست و سازمان دامپزشکی کشور بخش کنترل کیفی این شرکت را تشکیل میدهد.  

شرکت دانش بنیان بايرپل فناور با تولید و ارائه انواع فرآورده های واکسن، دارو و کیتهای تشخیصی در داخل و صادرات آن در سطح جهانی سعی می کند وظیفه خود را در افزایش سطح بهداشت انسانها ایفا نماید که

هدف نهایی ما سلامتی برای همه انسانها می باشد.